Eğitim Ve Öğretim Desteği

Eğitim Ve Öğretim Desteği - 09.08.2017


2017-2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM DESTEĞİ

 

Sayın velimiz;

2017-2018 eğitim ve öğretim desteği başvuru kılavuzu www.meb.gov.tr’de yayımlanmıştır.

Kılavuza ulaşmak için tıklayınız. 

Eğitim ve öğretim desteğinden yararlanmak için 10 Ağustos - 6 Eylül tarihleri arasında aşağıdaki belgelerle okula gelerek başvuru yapabilirsiniz.

Başvuruda gerekli belgeler ;

1) Veliler/vasiler , eğitim ve öğretim desteği alacak öğrencinin birlikte yaşadığı aile bireylerine ait (anne ve baba veya veli/vasi) 2017 yılı Mayıs – Haziran – Temmuz aylarından herhangi birinin toplam gelir durumunu gösteren vergi dairesi , muhasebe birimleri veya ilgili kişi , kurum ve kuruluşlardan alınacak belge. Belirtilen aylara ait bordrosu alınamayan kişiler için 2017 yılına ait son alınan bordroya göre işlem yapılacaktır.
2) Her hangi bir gelir beyan etmeyen anne , baba veya veli/vasi ise Mal Müdürlükleri , Sosyal Güvenlik Kurumlarından 2017 yılında gelir getirici herhangi bir işi olmadığına dair resmi belge.
3) Veliler/vasiler uluslararası federasyonlarca yapılmış olan ve öğrencinin katılmış olduğu olimpiyatlar resmi makamlarca ulusal ve il düzeyinde yapılan yarışmalarda alınan derecelere (birinci , ikinci , üçüncü) ait belgelerin aslını ibraz ederek bir örneğini başvuru esnasında okul müdürlüğüne teslim edeceklerdir.
4) Veliler/vasiler üniversitede öğrenim gören diğer kardeşlerin öğrenim durumunu veya üniversitede okumaya hak kazandığını gösteren belgeleri ile e-Okul sistemi dışındaki kardeş öğrencilerin öğrenim belgelerini başvuru esnasında okul müdürlüğüne teslim edeceklerdir.

Not:

1) 2017-2018 yılında Eğitim ve Öğretim desteği devam eden 2. , 3. , 4. ve 6. , 7. , 8. Sınıf öğrencileri için tekrar başvuru yapılmayacaktır.
2) 2017-2018 yılında Anasınıfı ,  1. Sınıf ve 5. Sınıf öğrencilerinden geçen yıl Eğitim ve Öğretim desteği alanlar bu sene tekrar başvuru yapacaklardır.

Diğer duyurular için tıklayın   >>
Özel Candan Koleji, Bahçecik Mahallesi, Alim Sokak, No:5, 61060, ORTAHİSAR / TRABZON © 2015